تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
مناسب ترين زمان براي تور گرجستان چه زماني مي باشد batman
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :batman
تاريخ: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۳۹:۰۶

تور گرجستان به دليل جاي گرفتن در ميان قاره اروپا و قاره آسيا اين توانايي را دارد تجربه عالي براي گردشگران بسازد.ساخت  تاريخي و تاريخ كهن اين كشور در امتداد مدرنيته  نسل تازه اين كشور موفق شده موقعيت جالب و تماشايي را براي گردشگران ايجاد كند.گفتني مي باشد .

برق
سد اينگوري

بر طبق برآوردهاي منابع برق آبي، گرجستان جاي مهمي را در بين كشورهاي مستقل مشترك‌المنافع (CIS) اشغال مي‌كند و بسياري از كشورهاي خارجي از جمله فرانسه، ايتاليا، اسپانيا، اتريش، يونان، پرتغال و صربستان جلوتر است. سيستم برق موجود گرجستان با ۵۳ نيروگاه توليد برق آبي و ۳ نيروگاه توليد برق حرارتي در ارتباط مي‌باشد. بزرگترين نيروگاه برق آبي در دست باز سازي اين كشور نيروگاه اينگوري با افزايش ظرفيت توليد برق از ۴۰۰ تا ۴۵۰ مگاوات به ۱۳۰۰ مگاوات مي‌باشد. سد اينگوري سومين سد عظيم و بزرگ دنيا مي‌باشد.

نيروگاه‌هاي جديد برق آبي در دست احداث گرجستان، ناماخواني با ۲۵۰ مگاوات، ژونتي با ۱۰۰ مگاوات، خادور با ۲۴ مگاوات، و كاختي با ۹٫۳ مگاوات ظرفيت مي‌باشند.[۵۶]
زغال سنگ

معادن زغال سنگ متعددي در گرجستان وجود دارد معدن تقوارچلي با ۲۵۰ ميليون تن ذخيره زغال سنگ و تقيبولي با ۲۸۰ ميليون تن ذخيره از مهم‌ترين آن‌ها به شمار مي‌رود.

توليد زغال سنگ در گرجستان در سال ۲۰۰۳ ميلادي، ۵۰۰۰ تن بوده‌است. اين كشور در سال‌هاي ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۳ ميلادي، از نظر ميزان توليد زغال سنگ سخت، رتبه ۶ جهان را به خود اختصاص داده‌است.[۴۷]
حمل و نقل
جاده‌ها

همه نواحي و مراكز اداري گرجستان از جمله بسياري از روستاها با شبكه شاهراه‌ها و جاده‌هايي كه سراسر كشور را تحت پوشش قرار مي‌دهد، مرتبط هستند.

در مجموع راه‌هاي آسفالته گرجستان حدود ۲۰۰۰۰ كيلومتر است كه اين كشور طرح‌هايي هم براي گسترش جاده‌ها و به خصوص بزرگراه‌ها در دست اجرا دارد كه از جمله مهم‌ترين آن‌ها ساخت يك بزرگراه شش بانده بندر درياي سياه به تفليس و از آبخازيا تا مرز آذربايجان مي‌باشد.
راه آهن
راه آهن گرجستان

راه آهن گرجستان درمسير تفليس-سامترديا ارتباط سه كشور قفقاز و روسيه را با گذر از سواحل درياي سياه به سمت شمل از طريق آبخازيا ممكن مي‌سازد.

مسيرهاي كوتاه‌تر داخل گرجستان، اكثر شهرهاي اين كشور را به هم مرتبط مي‌سازد. در مقايسه با كشورهاي همجوار قدرت كشش راه آهن اين كشور به دليل اينكه اغلب لكوموتيوها و واگن‌ها در همين كشور توليد شده‌اند، بالا مي‌باشند.[۸]
خطوط هوايي
هواپيمايي گرجستان

كشور گرجستان از سامانه حمل و نقل هوايي داخلي و خارجي پيشرفته‌اي برخوردار است؛ و از آخرين تجهيزات و ورژن‌هاي صنايع و ابزار آلات هوايي در اين كشور استفاده مي‌شود.

در گرجستان ۱۰ فرودگاه قابل استفاده براي هواپيماهاي غيرنظامي وجود دارد. در بين اين فرودگاه‌ها، فرودگاه‌هاي تفليس، باتومي و سوخومي و پوتي از اهميت خاص برخوردار هستند. از بين اين ۱۰ فرودگاه ۵ تا بين‌المللي و ۵ تا داخلي مي‌باشند. فرودگاه‌هاي نظامي زيادي نيز در گرجستان وجود دارند.

در حال حاضر از تفليس شبكه خطوط هوايي براي مقاصد استانبول، باكو، ايروان، دبي، سوخومي، نالچيك، مينرالني ودي، تاشكند، كيف و مسكو و تهران و برلين و پاريس و ورشو و مينسك به صورت دايمي برقرار است.[۵۷]
بنادر و كشتيراني

اهميت حمل و نقل دريايي براي گرجستان هنگامي ك راه آهن كشور به طرف شمال از طريق آبخازيا قطع شد، كاملاً مشخص گرديد. بنادر درياي سياه در تأمين كالا نه فقط گرجستان بلكه براي حتي كشورهاي ارمنستان و آذربايجان و قزاقستان و تركمنستان و قرقيزستان نيز ايفاي نقش دارند.

طبق گزارش‌هاي سال ۲۰۰۷ ميلادي، بندر پوتي از جمله بزرگترين بنادر درياي سياه به شمار مي‌آيد زيرا بخشي از راهروي تراسيكا مي اشد. ميزان مبادلات بندر پوتي در سال ۲۰۰۶ ميلادي، ۱۷ ميليون تن گزارش شده‌است كه۹٫۱٪ رشد سالانه آن مي‌باشد. بندر پوتي يكي از مهمترين بنادر صنعتي درياي سياه و يكي از بنادر مهم دنيا به شمار مي‌رود؛ و همواره روزانه ميليون‌ها تن كالا از اين بندر صنعتي جابه‌جا و صادر يا وارد مي‌شوند.[۴۶] و[۵۸]
بازرگاني خارجي

هرچند در سال‌هاي گذشته به دليل بي‌ثباتي سياسي و به تبع آن فقدان امنيت لازم جهت سرمايه‌گذاري‌هاي بلند مدت و ريسك پذيري بالا در اين كشور، گرايش اندكي از سوي بخش دولتي و تاحدودي بخش خصوصي كشورها در ورود به بازار گرجستان مشاهده گرديده‌است، اما در دههٔ اخير با توجه به شرايط جديد و نسبتاً مطلوب اين كشور كه تا حدودي از دامنه بحران‌هاي موجود در آن كاسته شده؛ به درجه‌اي از امنيت و ثبات رسيده‌است. اين مناسبات در حال توسعه در همه زمينه‌ها بوده‌است و حجم مبادلات بازرگاني اين كشور با ساير كشورهاي جهان سير صعودي داشته‌است.[۵۹]
صادرات و واردات

در سال ۲۰۰۵ ميلادي، واردات كالا و خدمات ۵۴٪ از توليد ناخالص داخلي و صادرات كالا و خدمات ۴۲٪ از تولي ناخالص داخلي ر به خود اختصاص داده‌است.

صادرات اين كشور عمدتاً به كشورهاي روسيه، تركيه، آذربايجان، تركمنستان، بلغارستان، ارمنستان و اوكراين و بلاروس و عربستان و قزاقستان و قرقيزستان و صربستان و ازبكستان و نروژ بوده‌است.

واردات گرجستان نيز عمدتاً از كشورهاي روسيه، تركيه، آذربايجان، اوكراين، آلمان، آمريكا و تركمنستان مي‌باشد.

اميدواريم كه تور گرجستان به شما خوش بگذرد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
تاریخ امروز
پیوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
پیوندهای سایت
  لينكي ثبت نشده است
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ